arrowLeft arrowRight play asscreedf2 lambda mu hand alpha beta gamma delta epsilon zeta eta theta iota kappa arrow-down pc ps4 ps4 download xbox1 xbox1 download arrow arrow-right arrow-up twitter facebook facebook like glyph-error glyph-all glyph-friends glyph-mine glyph-trending flag filter calendar plus heart
[2017-10-12] EMEA - PC_specs - HEADER/THUMB

Assassin's Creed® Origins - ujawniono wymagania sprzętowe na PC

12-10-2017 10:57

Aby dowiedzieć się więcej o nowych funkcjach i procesie produkcji wersji PC, rozmawiamy z Jose Araizą, człowiekiem odpowiedzialnym za koordynację zespołów producenckich Assassin's Creed Origins na całym świecie.


„Platforma PC jest dla nas naprawdę ważna” mówi Araiza. „To dlatego wersja PC była przygotowywana równolegle ze wszystkimi innymi wersjami przez nasz główny zespół w Montrealu, przy współpracy zespołu dedykowanego platformie PC Ubisoft Kiev. To podejście było szczególnie ważne przy projektowaniu cech gry, przez co obsługa myszą i klawiaturą była wdrażana od samego początku procesu produkcji.”

W efekcie znacznie wzrosła wydajność. Gracze zastanawiający się, czy ich sprzęt zdoła udźwignąć wymagania Assassin's Creed Origins, muszą wiedzieć, że choć gra „wykorzystuje wszystkie nowoczesne techniki” jak mówi Araiza, „zespół pracował bardzo ciężko, aby minimalne wymagania były na poziomie Assassin's Creed Syndicate (gry sprzed dwóch lat). Oznacza to, że liczba obsługiwanych maszyn jest większa niż kiedykolwiek.”

Osoby uruchamiające grę na minimalnym sprzęcie zalecanym według Araizy będą mogły osiągnąć 720p i 30 klatek na sekundę (FPS) po zastosowaniu konfiguracji automatycznej. Tymczasem gracze z potężniejszymi komputerami w zależności od sprzętu „będą mogli zagrać w 4K w 30 FPS lub więcej albo w standardowych rozdzielczościach takich jak 1080p czy 1200p z więcej niż 30 FPS.”

Dodatkowo Assassin's Creed Origins korzysta z techniki zwanej dynamicznym renderingiem rozdzielczości na PC i innych platformach. Jak wyjaśnia Araiza, „dynamiczny rendering rozdzielczości to technika, której używamy, aby liczba klatek na sekundę była możliwie najbliższa docelowym FPS w każdej chwili. Rozdzielczość jest dostosowywana w biegu, a w większości przypadków gracz nawet tego nie zauważy. Na PC gracze mogą określić docelową liczbę klatek na sekundę: 30, 45 lub 60 FPS. Mogą też wybrać maksymalną ich wartość - 30, 45, 60 lub 90 FPS, a nawet zdecydować się całkowicie zdjąć ten limit.”

Personalizacja pełni ważną rolę w procesie maksymalnego wykorzystania możliwości sprzętowych na PC, a w Assassin's Creed znajdziemy wszystkie znane opcje, a także nowe funkcje, których dotąd w serii Assassin's Creed na PC jeszcze nie było, na przykład wbudowany benchmarking oraz analizę wydajności w trakcie gry.

„Wbudowany benchmark wydajności pomoże graczom sprawdzić dostosowane ustawienia, a analiza wydajności pozwoli zweryfikować, w jaki sposób sprzęt sobie radzi. Nasz silnik przez cały czas monitoruje i rejestruje wydajność” mówi Araiza. Co więcej, mnożnik rozdzielczości w grze da graczom elastyczne opcje renderowania gry w wyższej lub niższej jakości, tak jak chcą.

MINIMALNA KONFIGURACJA
OS: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (tylko wersje 64-bitowe)
PROCESOR: Intel Core i5-2400s 2.5 GHz lub AMD FX-6350 3.9 GHz lub odpowiednik
KARTA GRAFICZNA: NVIDIA GeForce GTX 660 lub AMD R9 270 (2048 MB VRAM z Shader Model 5.0 lub lepszym)
RAM SYSTEMU: 6GB
Rozdzielczość: 720p
Ustawienie grafiki: Najniższe

ZALECANA KONFIGURACJA
OS: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (tylko wersje 64-bitowe
PROCESOR: Intel Core i7- 3770 3.5 GHz lub AMD FX-8350 4.0 GHz
KARTA GRAFICZNA: NVIDIA GeForce GTX 760 lub AMD R9 280X (3GB VRAM z Shader Model 5.0 lub lepszym)
RAM SYSTEMU: 8GB
Rozdzielczość: 1080p
Ustawienie grafiki: Wysokie

Aby uzyskać więcej informacji na temat PC, zapraszamy do przeczytania dedykowanego dokumentu z pytaniami i odpowiedziami [insert link to: http://forums.ubi.com/showthread.php/1759689-PC-System-Specifications-FAQ].

Polecane Informacje