arrowLeft arrowRight play asscreedf2 lambda mu hand alpha beta gamma delta epsilon zeta eta theta iota kappa arrow-down pc ps4 ps4 download xbox1 xbox1 download arrow arrow-right arrow-up twitter facebook facebook like glyph-error glyph-all glyph-friends glyph-mine glyph-trending flag filter calendar plus heart
Świat
Wszystko zaczyna się tutaj, na ziemiach największego i najbardziej tajemniczego imperium w dziejach świata.
Giza i Memfis
Tajemnice Starożytnego Egiptu

Położone u ujścia Delty Nilu, Giza i Memfis to ojczyzna piramid, Sfinksa, a także egipski ośrodek stołeczny z okresu Starego Państwa. Eksploruj grobowce i katakumby w poszukiwaniu zapomnianych skarbów i mrocznych opowieści. Odczytuj hieroglify rozwiązując zagadki i krok po kroku odkrywaj początki tutejszej starożytnej cywilizacji.

Siwa
Agonia wygnańców

Zobacz agonię wygnańców, wędrując wśród nieszczęśników zamieszkujących oazę Siwa, jedno z najbardziej samotnych i odległych miejsc w całym Starożytnym Egipcie. Miejsce to położone jest poniżej poziomu morza, przez co klimat jest tam suchy i gorący, co niezbyt sprzyja poszukiwaczom przygód. Mimo to są tu świątynie, a nawet nekropolia, a to znaczy, że jeśli uodpornisz się na niewygody, znajdziesz tu wiele ciekawych miejsc do odkrycia. Zachowaj jednak czujność przemierzając te jałowe piaski, bo możesz zatracić granicę między jawą i snem.

Delta Nilu
Kraina obfitości i niebezpieczeństw

Delta Nilu to kraina wielkich bogactw. I licznych niebezpieczeństw. Żyzne ziemie położone w miejscu, w którym Nil wpada do Morza Śródziemnego to kraina tętniąca życiem. Spotkasz tu rolników uprawiających pola i zapewniających żywność i rozwój okolicznym miastom, a także żołnierzy i bandytów ciemiężących mieszkańców. A jakie jeszcze tajemnice kryje ten region?

Fajum
Sporny region

Fajum to kolejna z licznych egipskich oaz. Kiedyś znajdowało się tu wielkie morze, po którym zostały już tylko szczątki wielkich pradawnych wielorybów. Jest to również region z bogatą historią, której ślady można znaleźć na każdym kroku.

CYRENAJKA
KOLEBKA BUNTU

To miejsce skupiające licznych mędrców oraz artystów było na przestrzeni lat kształtowane w równym stopniu przez Greków jak i Rzymian. Ale bez względu na to, czy postanowisz zbadać otaczającą je żyzną dolinę, czy też poszukasz szczęścia na arenie gladiatorów, nie daj się zwieść – tu aż kipi od niebezpieczeństw i spisków. W tej krainie obfitości trzeba zważać na każdy krok.

ALEKSANDRIA
KRAINA WSPANIAŁOŚCI

Miasto to, nazwane na cześć Aleksandra Wielkiego, jest największą metropolią dostępną w grze, a skrywane w nim tajemnice są równie legendarne, jak postać jego patrona. Spędź trochę czasu w Wielkiej Bibliotece, odkryj panteony bóstw i zyskaj sławę w karkołomnych wyścigach na hipodromie. Pamiętaj jednak, że wędrując po tym wielkim mieście, trzeba cały czas zachowywać czujność.