arrowLeft arrowRight play asscreedf2 lambda mu hand alpha beta gamma delta epsilon zeta eta theta iota kappa arrow-down pc ps4 ps4 download xbox1 xbox1 download arrow arrow-right arrow-up twitter facebook facebook like glyph-error glyph-all glyph-friends glyph-mine glyph-trending flag filter calendar plus heart
FABUŁA I POSTACI
Egipt stoi na skraju upadku. O kraj walczą potężni władcy, a w ich cieniu czają się tajemnicze postaci, gotowe w każdej chwili przejąć władzę. Pora, by na scenie pojawiła się nowa frakcja, która rzuci wyzwanie ciemiężcom.
Bayek
Ostatni Medjay

Wychowany w mieście Siwa, Bayek jest ostatnim z lini Medjay - prastarych wojowników strzegących porządku w Egipcie. Dzięki morderczemu treningowi potrafi zaprowadzić sprawiedliwość tam gdzie jest ona potrzebna.

Osobista tragedia zmusiła go do opuszczenia rodzinnego domu i tropienia pozostałych przy życiu wrogów. Na swojej drodze spotka wiele wpływowych osób, takich jak Kleopatra, Ptolemeusz XIII oraz Julisz Cezar. Zwieńczeniem podróży będzie powstanie bractwa Asasynów.

Aya
Walcząca o pokój

Aya to mieszkanka Aleksandrii mająca w swojej rodzinie przodków egipskiego oraz greckiego pochodzenia. Jako dziecko przeniosła się do Siwy, gdzie spotkała po raz pierwszy Bayeka. Pomimo tego, że nie była Medjay, postanowiła wspierać Bayeka w jego walce tuż po tym jak go poślubiła.

Pewne wydarzenie z przeszłości rodzieliło Aye i Bayeka, jednak nadal podążają tą samą ścieżką. Aya wybrała inną drogę do osiągnięcia celu. Postanowiła wrócić do Aleksandrii gdzie spotkała Kleopatrę...

KLEOPATRA
Wygnana królowa

Potężna. Inteligentna. Piękna. Po śmierci ojca Kleopatra objęła tron wraz ze swym bratem, Ptolemeuszem XIII. On jednak szybko uległ żądzy władzy i w wyniku pałacowego przewrotu Kleopatra musiała udać się na wygnanie.

Teraz musi wykorzystać swoją inteligencję oraz urodę, by przekonać Juliusza Cezara i jego rzymskich sojuszników do pomocy w odzyskaniu dziedzictwa i tronu, który jej się słusznie należy.

PTOLEMEUSZ XIII
Chłopiec - faraon

Mając ledwie 12 lat, Ptolemeusz XIII stał się najpotężniejszym człowiekiem w Egipcie. Po śmierci ojca początkowo dzielił tron ze swoją siostrą, Kleopatrą, lecz młody wiek i naiwność uczyniły go łatwym celem dla ludzi o nikczemnych zamiarach.

Po przeprowadzeniu przewrotu pałacowego, w wyniku którego jego siostra została wygnana, Ptolemeusza ogłoszono faraonem. Jest on jednak tylko pionkiem w wojnie, której rozmiarów nie potrafi pojąć, prowadzonej przez siły, których istnienia nawet nie podejrzewa.

JULIUSZ CEZAR
Rzymski zdobywca

Napędzana pragnieniem prześcignięcia dokonań Aleksandra Wielkiego, ambicja Juliusza Cezara, pchająca go do zdobycia miana największego zdobywcy w dziejach, nie ma sobie równych. To właśnie ona w połączeniu z wiedzą o świecie i biegłością w sztuce wojennej, zapewnia Cezarowi lojalność żołnierzy i sprawia, że w obliczu wroga staje się on jeszcze bardziej nieustępliwy.

Patrząc na Egipt, dumne i niezależne królestwo pogrążone w walce o władzę, wódz dostrzega dla siebie kolejną szansę. Ale nawet mimo słabości Egiptu, potrzebuje pomocy, by dotrzeć do najwyższych kręgów tamtejszej władzy. Tu pojawia się Kleopatra, wygnana królowa i prawowita dziedziczka tronu. Mając u boku takiego sprzymierzeńca, Cezar może stać się niepokonany.

ZAKON STAROŻYTNYCH
Strzeż się heretyków

Zakon starożytnych to grupa najpotężniejszych ludzi w Egipcie. Połączyli oni swe siły, aby przejąć władzę wszelkimi możliwymi środkami. Ich potajemne działania oraz wpływ, jaki wywierają na niedoświadczonego faraona Ptolemeusza XIII, są źródłem ucisku odczuwanego w całym Egipcie.

Te potężne osobistości życia politycznego i społecznego uważają, że tylko kontrola może zagwarantować spokój i porządek. Aby zrealizować swoje cele, nie cofną się przed niczym. Nie tylko zabiją każdego, kto stanie im na drodze, ale też mają zamiar rozszerzyć swoje wpływy na wszystkich ważnych przywódców starożytnego świata. W obliczu zakonu nikt nie jest bezpieczny.