arrowLeft arrowRight play asscreedf2 lambda mu hand alpha beta gamma delta epsilon zeta eta theta iota kappa arrow-down pc ps4 ps4 download xbox1 xbox1 download arrow arrow-right arrow-up twitter facebook facebook like glyph-error glyph-all glyph-friends glyph-mine glyph-trending flag filter calendar plus heart
Walka
Dowiedź swych umiejętności, walcząc w zupełnie nowy sposób, a przy okazji odkrywaj rzadkie i potężne bronie.
Przebudowany system walki
 

Dzięki nowemu systemowi walki, starcia w Assassin’s Creed® Origins zostały całkowicie przeprojektowane, kładąc większy nacisk na obszary trafień i zajęcie pozycji niż na oparte na refleksie animacje, co zapewnia o wiele większą kontrolę nad każdą potyczką. A ponieważ twoi przeciwnicy też dysponują nieznaną wcześniej swobodą, musisz o wiele większą uwagę niż kiedykolwiek wcześniej przykładać do umiejętności ustawiania się i planowania ataków.

Oprócz odświeżonego systemu walki, w grze pojawia się także wskaźnik adrenaliny, który pozwala gromadzić energię w walce i zadawać niszczycielskie ciosy kończące.

Rodzaje uzbrojenia
 
Broń ciężka

Zacznij nabierać krzepy – to ciężkie uzbrojenie może ocalić ci życie, o ile tylko zdołasz je unieść. Dzięki solidnemu zasięgowi i potężnym obrażeniom, oręż tego typu świetnie nadaje się do powalania przeciwników. Lub do przecinania ich na pół, jeśli ktoś woli.

Miecze

Waga i konstrukcja tego rodzaju oręża od klasycznego zestawu miecz plus tarcza, aż po miecze dwuręczne, czyni go idealnym rozwiązaniem w zwarciu, gdy szybko trzeba zadać poważne obrażenia. Korzystanie z miecza jedno- lub dwuręcznego umożliwi ci też tworzenie niepowtarzalnych kombinacji i zadawanie ciosów kończących, więc mądrze wybieraj swoją broń.

Broń drzewcowa

Jeśli potrzebujesz umiarkowanie szybkiej broni do walki na dystans, wybierz buławę lub włócznię i ruszaj w miasto. Niezależnie od tego, czy będziesz zadawać wrogom rany cięte czy kłute, obrażenia mogą przejść twoje najśmielsze wyobrażenie, zwłaszcza jeśli będziesz się rozwijać wraz ze swoim orężem.

Łuki

Łuk to ważny element twojego arsenału, który pozwala ci swobodnie przechodzić z walki w zwarciu do walki na dużym dystansie. Masz do wyboru szeroki wachlarz łuków, które w różny sposób wpływają na twoje umiejętności w zakresie walki dystansowej, od trafnie nazwanego Łuku Wojownika — który pozwala wystrzelić kilka strzał jednocześnie — aż po wyborowy Łuk Drapieżcy, ktory pozwala zmieniać trajektorię strzał w locie.

Tarcze

Od kilku zbitych na krzyż desek, aż po pięknie zdobione dzieła sztuki płatnerskiej, tarcze, które znajdziesz w trakcie swoich wędrówek, umożliwią ci parowanie ataków bezpośrednich, pozwolą zdzielić przeciwnika prosto w łeb, albo wyłapać wystrzeloną w twoim kierunku strzałę, którą później możesz dorzucić do własnego kołczanu. W świecie gry aż roi się od tarcz, więc znajdź taką, która dobrze będzie do ciebie pasowała i naucz się wprawnie nią posługiwać.

Stopień rzadkości uzbrojenia
 
Stopień rzadkości

Przemierzając Starożytny Egipt natkniesz się na niezliczone ilości oręża, a każda sztuka broni będzie charakteryzowała się innym stopniem rzadkości oraz siłą. Są trzy stopnie rzadkości broni od zwykłej, poprzez rzadką, aż po legendarną. Niezależnie od tego, czy walczysz zwykłą buławą, czy zaawansowanym łukiem wyborowym, każda broń ma swoje mocne strony i charakterystyki, które mają znaczący wpływ na twój styl gry. Im rzadszą zdobędziesz broń, tym większą przewagę zapewni ci ona w walce.